Ogłoszenie

Forum nieaktywne.

...ale może kogoś zainteresuje autorski blog jego twórcy: http://powidokisolipsysty.blogspot.com/

O co tu chodzi, czyli jak wytłumaczyć niewytłumaczalne. Wejdź, jeśli chcesz głębiej poznać (propagandę) forum. Uwaga! Silnie uzależnia!

Użytkowników prosi się o codzienne klikanie w toplisty (kliknij tutaj, aby zagłosować na wszystkie).

Wstępny nabór na mistrza (mistrzów?) gry!

#1 2012-02-29 21:24:04

 Mortal One

Administrator | Krewny i znajomy Królisia

25527614
Zarejestrowany: 2011-08-31
Posty: 458
WWW

Zamek

Zamek jest ponurą twierdzą o nowoczesnych, kamiennych murach, wyposażonych na całej długości w machikuły, blanki i chodniki dla straży, całodobowo przez nią "okupowane". Za murami, od strony bramy - ta chroniona jest drewnianą broną - znajduje się zewnętrzny dziedziniec twierdzy. Dopiero stamtąd dostać się można do zamku górnego, gdzie w masywnym donżonie zamieszkuje sama rodzina Schwarzengeldów, włodarzy tych ziem. Wróćmy jednak do dziedzińca zewnętrznego; znajduje się na nim wiele kluczowych obiektów, w tym wieże, rozstawione w załamaniach murów, a także część pomieszczeń gospodarczych - przyczajone pod murami stajnie, siedziba i warsztat kowala, klatki dla sokołów, budy dla psów i mała obora, z której wiecznie dobiegają ryki. Z kolei na zamku właściwym, w wieży, mieści się spichlerz, a obok niego wolno stojący piec i wiaty kuchenne, gdzie przygotowuje się posiłki dla czeladzi. Osobne wiaty - te jednak znajdują się przy ścianie donżonu - przeznaczono specjalnie dla panów zamku. Oprócz tego mają oni wiele innych udogodnień, jak na przykład ogrzewanie specjalnej konstrukcji, docierające nawet do więziennych cel, umiejscowionych głęboko pod ziemią, czy zamkowe toalety z drewnianym siedziskiem. Sam donżon liczy trzy kondygnacje - w przedsionku pierwszej mieści się siedziba straży, dalej, za nią - wielka sala, gdzie pod herbem Schwarzengeldów, czarnym kozłem, ucztują członkowie rodu, pod podłogą mając swoich głodujących więźniów. Nad nimi zaś, nad kamiennym sklepieniem, mieszczą się tzw. komnaty notarialne, gdzie sporządza się wszelkie akty nadania ziem, świadczenia spadkowe i tym podobne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania administracji ich terenów papierzyska, a nad nimi jeszcze są komnaty mieszkalne, swym przepychem dorównujące królewskim. Wszystko okraszają cztery strażnicze wieże, wznoszące się na całą wysokość donżonu; służą one również za klatkę schodową, z czego dwie bliższe murów przeznaczono dla służby, a dwie dalsze - dla możnych panów. Tak ufortyfikowana twierdza spełnia swoją rolę już od ponad dwustu lat istnienia.


Dura lex, sed lex.

Na imię mi Śmiertelnik, bo jest nas wielu.

Offline

 

Copyright © 2012 Śmiertelna Opowieść

Reklama | Misja forum | Kontakt | Prawa autorskie | Współpraca | Inspiracje | Poprawność językowa | Prywatność | Administracja | PBF?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
polecam przeczytać http://moment.pl materace hilding Producent Basenów